تکنوو هر روز با تکنولوژی روز

مبارزه با اخبار کذب با برگزاری کارگاه آموزشی توسط گوگل

 پیش از این گوگل در راستای کاهش اخبار کذب اقداماتی را به ثمر رسانده بود، اما می‌داند که این اقدامات هیچوقت کافی نخواهند بود. همچنین مردم، به مهارت تمیز دادن اخبار کذب از اخبار واقعی نیاز دارند. بالاخره گوگل با استفاده از یوتیوب برنامه ای برای  نوجوانان انگلیسی ترتیب داده است که در آن تشخیص اخبار غیر واقعی در طول کارگاه‌های آموزشی، تعلیم داده می‌شود. گردهمایی تمام روز به نوجوانان نحوه آزمودن واقعیات، رهایی از شایعات، برخورد مسئولانه با سخنان نفرت انگیز و استفاده از ابزارهای گزارش یا ریپورت، ‌آموزش داده می‌شود. یوتیوب این برنامه را از ۲۱ آپریل در لیورپول آغازخواهد کرد، اما در ماه‌های پیش رو با استفاده از کلوپ‌های جوانان این برنامه در سایر شهرها نیز اجرا خواهد شد.

 

کارگاه‌ها توسط سازندگان کهنه کار یوتیوب که روی مسائلی چون فرهنگ جوانان، تفاوت‌ها و آموزش تمرکز کرده اند، میزبانی خواهد شد.

یقینا مبارزه با اخبار دروغ توسط گوگل تنها به برپایی چنین کارگاه‌های پر باری محدود نخواهد شد. تقریبا این قطعه‌ای از پازل یک استراتژی بزرگ‌تر خواهد بود که در آن گوگل قصد دارد با سلاح یوتیوب تا جای ممکن به رویارویی اخبار کذب و حرافی‌های زننده که در میان قشر جوان رایج‌تر است برود.

 

 

منبع : Engadget