تکنوو هر روز با تکنولوژی روز

۱۳ قابلیت شگفت انگیز در iOS 11

۱-بهبود Live Photoe

در اپدیت جدید یکی از قسمت هایی که بهبود داشته است قسمت “عکس های زنده” (Live Photos)می باشد,در این بهبود شما می توانید که عکس های زنده خود را به “گیف” (Gif) تبدیل کنید, به این معنا که انیمیشن هایی به صورت متمادی پخش می شوند,همجنین می توانید که یکی از فریم ها رو به عنوان تصویر شاخص قرار دهید.

۲-فضای ذخیره سازی بیشتر بدون افزایش حجم

یکی از روش های ذخیره سازی اطلاعات فشرده سازی انها می باشد,در iOS 11 کاربر می تواند عکس ها و ویدیو های بیشتری رو ذخیره کند دلیل ان هم این است که اپل با تغییر در فرمت های فشرده سازی میزان ذخیره سازی عکس ها و ویدیو ها رو نسبت به iOS 10  دو برابر افزایش داده است.

۳-تغییر در رابط کاربری اپ استور

پس از تغییر رابط کاربری در اپ های Music و News حالا وقت ان رسیده که اپل  شکل ظاهری اپ استور را نیز تغییر دهد و از فونت های درشت تر,خوانا تر و رابط کاربری زیبا تر استفاده کند.

۴-بهتر شدن حس کاربری در اپ  Messages

اپل با اضافه کردن App Drawer  به اپ Messages به کاربر این امکان را داد که انواع و اقسام برچسب ها,گیف ها,دکمه ها و جلوه های بصری را به اپ Messages اضافه کند,خوب اینجا یک سوال پیش می اید;آیا کاربر به تمام این امکانات دسترسی راحتی داشت؟به طور یقین می توان گفت که,خیر, زیرا این امکانات نه تنها باعث راحتی کاربر نمی شد بلکه دچار سردرگمی بیش از حد او می شد,اما خبر خوب اینجاست که اپل در iOS 11 طراحی App Drawer  را تغییر داده است که باعث شده کاربر دسترسی بسیار راحتی رو به تمام این امکانات داشته باشد.

۵-دستیار صوتی “سیری” با سواد تر و خوش صدا تر می شود

طبق گفته اپل دستیار صوتی “سیری” از طریق هوش مصنوعی پیشرفته تر می شود و امکانات جدیدی از جمله توانایی ترجمه کردن به ان اضافه می شود,همچنین لازم به ذکر است که اپل صدای سیری را از حالت رباتیک خارج کرده و ان را طبیعی تر کرده است.”تا حدودی شبیه صدای دستیار صوتی امازون یعنی الکسا”

۶-باهوش تر شدن صفحه کلید اپل

اضافه شدن یکی از اصلی ترین ویژگی های Google Now  به سیستم عامل iOS 11 باعث می شود که قابلیت پیش بینی و پیشنهاد کلمات بسیار باهوش تر شود به گونه ایی که اگر کاربر در یکی از پیام رسان های اپ Messages یا Safari پیامی را دریافت کند که اسم مکانی در ان برده شده باشد,ان اسم جزو اولین کلماتی باشد که صفحه کلید هنگام جستجو برای ان مکان در وب به کاربر پیشنهاد می دهد.

۷-مدیریت کنترل سنتر

با قرار دادن قابلیت کنترل سنتر برای iOS 7 در سال ۲۰۱۳ کاربر این دسترسی را پیدا می کرد که با کشیدن از پایین به سمت بالا به برخی از میان بر ها دسترسی پیدا کند,واکنون پس از چهار سال اپل در بروزرسانی سیستم عامل خود این امکان را به کاربر می دهد که پنل کنترل سنتر رو مدیریت کند به گونه ایی که مشخص کند کدام میان برها در این قسمت قرار گیرند.

۸-اعلانات ساده تر می شوند

در این به روز رسانی شما می توانید که تمام اعلانات (نوتیفیکیشن ها) در یک مکان مشاهده کنید,که بر خلاف iOS 10 اعلانات تازه و اعلانات از دست رفته در یک مکان هستند.

۹-اضافه شدن حالت Do Not Disturb برای نجات جان کاربر

یکی از عوامل اصلی تصادفات پرت شدن حواس راننده به تماس ها و اعلانات گوشی خود است,اپل در iOS 11 قابلیت Do Not Disturb رو اضافه کرده است به گونه ای که وقتی گوشی در ماشین باشد و ماشین نیز در حال حرکت باشد,حالت Do Not Disturb فعال می شود و باعث می شود که نوتیفیکیشن های پیام ها و تماس ها و دیگر اپ ها از دید کاربر مخفی شوند.

۱۰-تغییراتی در اپل مپس (Apple Maps)

یکی از تغییراتی که اپل می خواهد در اپل مپس (Apple Maps) انجام دهد,اضافه کردن نقشه داخلی هزاران فرودگاه و مرکز خرید از سرتاسر دنیا می باشد,یکی دیگر از تغییرات انجام شده,اضافه شدن قابلیت Lane Guidance (راهنمای تغییر لاین) برای مسیریابی گام به گام (turn by turn) می باشد.

۱۱-راه اندازی سریع ایفون یا ایپد جدید

با خرید ایفون یا ایپد جدید شما می توانید ان را در کنار ایفون یا ایپد قدیمی خود گزاشته تا به طرز شگفت انگیزی تمام تنظیمات و رمز های اصلی iCloud به دستگاه جدید انتقال یابد.

۱۲-بهتر شدن گرافیک کم و زیاد کردن صدا

در ورژن های قبلی سیستم عامل iOS هنگامی که میزان صدا را تغییر می دادید,مربعی مات در وسط صفحه نمایش ظاهر می شد که بسیار ازار دهنده بود,اما خبر خوب اینجاست که اپل در iOS 11 گرافیک ان را تغییر داده است و دیگر ان مربع ازار دهنده ظاهر نمی شود که بسیار زیبا تر شده است.

۱۳-وصل شدن سریع تر و راحت تر به وای فای

این ویژگی شبیه به قابلیت یازدهم می باشد به گونه ای که شما برای وصل شدن به یک وای فای کافی است که دستگاه iOS خود را به دستگاه کسی که قبلا به ان وای فای وصل شده است نزدیک کنید تا به سرعت رمز وای فای به دستگاه شما منتقل شود و بدون هیچ دردسری به وای فای مورد نظر وصل شوید.