تکنوو هر روز با تکنولوژی روز

پایان نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۶: توجه ویژه به استارت‌آپ‌ها و ایده‌های فناورانه در دستور کار

بیش از ۴ هزار شرکت با حضور در دوبی به معرفی آخرین محصولات خود در شاخه‌های مختلف فناوری پرداختند.

این رویداد که موثرترین و مهم‌ترین نمایشگاه فناوری در سطح منطقه خاورمیانه است در طی پنج روز برگزاری به معرفی استارت‌آپ‌های مختلفی پرداخت که با ایده‌های فناورانه و نوآورانه خود سعی در جذب مخاطب و از آن مهم‌تر سرمایه‌گذار داشتند.
علاوه بر نگاه ویژه جیتکس ۲۰۱۶ به استارت‌آپ‌ها؛ در زمینه‌های دیگری نیز شاهد استفاده از فناوری‌های روز دنیا بودیم. از ساخت خودروهای چاپ سه‌بعدی گرفته تا ترن هوایی با استفاده از واقعیت مجازی.
علاوه بر این‌ها؛ پهپادها و واقعیت افزوده نیز در این نمایشگاه حضوری فعال و پررنگ داشتند.
اما به جرأت یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های نمایشگاه امسال حضور استارت‌آپ‌ها از ۶۰ کشور دنیا بود؛ چیزی که تا به‌حال در هیچ نمایشگاه استارت‌آپی دیگری در دنیا دیده نشده است. حدود ۴۱۰ استارت‌آپ در دوبی حضور داشتند.
شعار نمایشگاه امسال؛ ‘Re-Imagining Realities’ بود که هدف از آن؛ تغییر و حرکت به سمت دنیای دیجیتال بود. دنیایی که می‌تواند با ایده‌های ناب باعث تغییر و تحول اساسی در زندگی انسان‌ها شود.
هم‌چنین در این نمایشگاه شاهد برگزاری همایش‌های متعدد با حضور سردمداران صنایع بودیم که بحث‌های طولانی و مفیدی در زمینه‌های مختلف مطرح کردند. این صنایع شامل مارکتینگ؛ بهداشت و درمان؛ مالی؛ شهرهای هوشمند؛ آموزش و انرژی بود.
سامسونگ با ایجاد بزرگ‌ترین تجربه ۴D داخل محیط بسته توانست یک رکورد جهانی را به‌نام خود ثبت کند و پاناسونیک هم بالون‌های بدون سرنشین را معرفی کرد که می‌تواند در رویدادهای عظیم و بزرگ مورد استفاده قرار بگیرد.
جیتکس ۲۰۱۶ روز پنجشنبه ۲۹ مهر برابر با ۲۰ اکتبر بکار خود پایان داد.

منبع:Technovo