تکنوو هر روز با تکنولوژی روز

نگاهی به ویندوز ۱۰

ویندوز ۱۰ یک سیستم عامل است از شرکت مایکروسافت برای سرورها، رایانه های شخصی رومیزی، لپ تاپ، تبلت، تلفن، و دیگر دستگاه های متصل به اینترنت. سیستم عامل به طور رسمی در تاریخ ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۴ با مایکروسافت جو Belfiore و Myerson در مرحله اعلام شد، در سان فرانسیسکو. این در سراسر جهان در ۲۹ جولای ۲۰۱۵ منتشر شد.

ویندوز ۱۰ برای تلفن به عنوان یک پیش نمایش فنی در ۱۲ فوریه سال ۲۰۱۵ به گوشی های مختلف لومیا منتشر شد. سیستم عامل موسوم داخلی داشته .

یک پیش نمایش فنی برای سیستم عامل در اکتبر ۱، ۲۰۱۴ راه اندازی شد توسط مایکروسافت برای کاربران برای نسخه اولیه ویندوز ۱۰ بازخورد. در ۲۱ ژانویه ۲۰۱۵، مایکروسافت نشان داد که طرف مصرف کننده از ویندوز ۱۰، از جمله برنامه های خود را برای موبایل و بازی. رونمایی نهایی ویندوز ۱۰ در طول ساخت ۲۰۱۵ کنفرانس مایکروسافت صورت گرفت.

ویندوز ۱۰ ‘پرش’ ویندوز ۹ برای نام خود را به دلایل مختلف، از جمله آن که چنین به روز رسانی بزرگ است که آن را فراتر از فقط یک ارتقاء عدد حرکت می کند.

ویندوز ۱۰ به کاربران گزینه های بیشتر بین با استفاده از صفحه شروع (ایده آل برای قرص و دستگاه های صفحه نمایش لمسی) و منوی شروع (بهتر برای رایانه های شخصی و لپ تاپ های سنتی مناسب) می دهد. یکی از ویژگی های آینده به نام ” پیوسته” اجازه می دهد تا سیستم عامل به طور خودکار بین تبلت و حالت دسکتاپ سوئیچ بسته به حضور (یا عدم وجود) از ماوس و صفحه کلید. کاربران همچنین می توانند هر گونه تنظیمات زیر پا بگذارند، ساخت پیش فرض منوی شروع یا صفحه شروع انتخاب کنند.

ویژگی های دیگر در ویندوز ۱۰ عبارتند از پشتیبانی از دسکتاپ های متعدد، برنامه های مدرن بر روی دسکتاپ، منوی شروع جدید (دسته کوچک موسیقی جاز از منوی سنتی شروع به علاوه اتاق را برای مقیاس پذیر هستند ویندوز نرم افزار )، جدید دکمه نمایش کار، گزینه های خوراکی جدید برای برنامه های، و بهبود به فایل اکسپلورر به سرعت پیدا کردن فایل های. این حرکت تا حد زیادی در نظر گرفته شده اند توسط مایکروسافت ساخته شده است به نفع خود بر ویندوز ۷ کاربران که به ویندوز ۸ در اثر آشنا نبودن و یک منحنی یادگیری تندتر به روز نیست.

برای توسعه دهندگان،پلت فرم نرم افزار و یک فروشگاه برای تمام برنامه ها، که می تواند در تمام سخت افزار را اجرا کند است، این برنامه به نام “برنامه های جهانی، زیرا آنها می توانند در هر نقطه را اجرا کنید.

در ۳۰ مارس ۲۰۱۶ در کنفرانس سالانه خود را ساخت، مایکروسافت اعلام کرد به روز رسانی ویندوز سالگرد ۱۰ که به عنوان یک ارتقاء رایگان برای کاربران فعلی آمده است. به روز رسانی شامل ویژگی های به بازخورد از برنامه های ویندوز خودی مایکروسافت به لطف جدید است.

منبع:www.microsoft.com