تکنوو هر روز با تکنولوژی روز

سونی به وعده خود عمل کرد: اندروید ۷٫۱٫۲ نوقا در قالب طرح مفهومی برای اکسپریا X منتشر شد.

همانطور که سونی وعده داده بود، اَندروید ۷٫۱٫۲ که در حال حاضر آخرین نسخه از اَندروید نوقا میباشد و تنها برایِ پیکسل هایِ کمپانی گوگل منتشر شده است را در قالب طرح مفهومی برایِ گوشی اکسپریا X منتشر کرد. این بروزرسانی با خود بهینه سازی هایی برایِ ارتباط بلوتوث و اخطار مصرف بیش از اندازه باتری برنامه ها به همراه دارد، اما تمام ویژگی هایِ این بروزرسانی محدود به همین ۲ مورد نمیباشد.

 

سونی اشاره میکند که بهبودهایی در دوربین اختصاصی اکسپریا نیز لحاظ کرده است و حالا برنامه دوربین اختصاصی اکسپریا با سرعت بسیار بیشتری فراخوانی میشود و میتواند با سرعت بسیار بالایی به شکار عکس هایِ مد نظر شما پرداخته و عکس هایِ ثبت شده را با سرعتی بیشتر از قبل ذخیره کند.

 

این بروزرسانی همچنین با خود آخرین وصله هایِ اَمنیتی مربوط به ماه آوریل را نیز به همراه دارد. در این بین، یک مشکل بسیار جزئی وجود دارد. سونی میگوید اگر قصد فکتوری ریست کردن گوشی پس از بروزرسانی به این نسخه را داشته باشید، برایِ تنظیمات اولیه که گوشی نیاز به دسترسی اینترنت دارد، تنها میتوانید از طریق شبکه هایِ وایفای برایِ تنظیمات استفاده کنید؛ اما قول این داده شده است که در آینده ای نزدیک، کاربران با اینترنت سیمکارت نیز پس از بازگشت به تنظیمات کارخانه بتوانند تنظیمات اولیه را انجام دهند.

این بروزرسانی هم اَکنون به صورت گسترده و از طریق OTA ( یا Over The Air ) برایِ کاربران شرکت کننده در این طرح منتشر شده است. به نظر میرسد با انتشار این نسخه و رفع مشکلات احتمالی آن، یک قدم دیگر به نسخه نهایی اَندروید ۷٫۱ برایِ گوشی هایِ سونی نزدیک شده ایم. قطعاً در آینده خبرهایِ بیشتری در این مورد منتشر خواهد شد .

 
 
 

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام تکنوو دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

 

منبع : xperiablog