تکنوو هر روز با تکنولوژی روز

تلاش کوالکام برای جلوگیری از فروش اپل در ایلات متحده

کوالکام در آخرین تشدید مبارزه قانونی جهانی خود با اپل، از دولت ایالات متحده درخواست کرده است تا آیفون های جدید را از ورود به کشور ممنوع کند. همچنین می خواهد فروش را بر روی اپلهایی که قبلا راه خود را راه انداخته اند متوقف کند.

کوالکام می گوید که اپل شش پتنت را نقض می کند که با گسترش عمر باتری تلفن همراه است. کوالکام همچنین می گوید: هیچ یک از اختراعات برای یک استاندارد ضروری نیست، بدین معنی که مجوز آنها مجاز نیست – همانطور که با سایر اختراعات دو شرکت دیگر اختلاف نظر دارند.

این شکایت با هر دو کمیته بین المللی تجارت ایالات متحده و دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه جنوبی کالیفرنیا، که ادعاهای دیگر دو شرکت در حال رد شدن است، ثبت می شود.

دون رزنبرگ (مشاور کوالکام)می گوید:اختراعات کوالکام در قلب هر آیفون قرار دارند و از فناوری های مودم یا استانداردهای تلفن همراه به مراتب فراتر می روند.  او همچنین می گوید: “اپل همچنان از فناوری کوالکام استفاده می کند، در حالی که حاضر به پرداخت هزینه آن نیست.” کوالکام حتی یک بسته اطلاعاتی را برای توضیح اینکه شش پتنت درحال حاضر استفاده می شود، قرار داده است.

دیپلمات های امروز در مورد اختلاف بین اپل و کوالکام که در ابتدای سال جاری شروع شده و افزایش چشمگیری داشته می گویند:پس از آنکه کمیسیون تجارت فدرال شروع به سوء استفاده از کوالکام برای اقدامات ضد رقابتی در زمینه فروش مودم های گوشی هوشمند خود کرد، اپل ادعای خود را مطرح کرد که بسیار مشابه آن است

اپل ادعا میکند که کوالکام هزینه های نامناسبی را برای استفاده از اختراعات خود و بخاطر موقعیت خود اعلام میکند”کوالکام به عنوان اولین  شرکت تولید کننده مودم های نسل چهار گوشی های هوشمند را شارژ میکند”

اگر اپل قصد دارد بسیاری از کوشی های هوشمند را تامین کند تقریبا باید با کوالکام مقابله کند.

با این حال بسیاری از این اختراعات استاندارد “ضروری است” که به انها اجازه میدهد تا با نرخ منضفانه و منطقی مجوز بگیرند