تکنوو هر روز با تکنولوژی روز

آموزش نصب رام رسمی گوشی های هوشمند سامسونگ | Odin

رام چیست و چه هنگام نیاز به نصب رام جدید است؟

چیست؟ با بیان ساده نرم افزار یا هسته نرم افزاری اصلی گوشی است و در واقع همان فیرم ور Firmware است.Bفواید تعویض رام

  • ارتقا : با رام جدیدتری که شرکت سازنده گوشی شما ارایه می دهد معمولا اشکالات رام قبلی رفع و به امکانات و سرعت آن افزوده می شود و یه ارتقای خوب می تواند لذت روزهای ابتدایی خرید گوشی را زنده کند.
  • تعمیر : اگر به هر دلیل گوشی شما به مشکلی اساسی خورده یا بالا نمی آید یا ارورهای برنامه های پیش فرض نصب مانند برنامه های گوگل برای شما آزاردهنده شده و غیر قابل حل است ولی قصد ریست کردن و حوصله نصب برنامه ها و انتقال دوباره فیلم ها و تصاویر و بقیه فایل های خود را ندارید می توانید از این روش رام فعلی خود را روی رام قبلی با حفظ اطلاعات نصب کنید.

C چرا از داخل گوشی آپدیت نکنیم؟ (OTA)

آپدیت از داخل گوشی به وسیله نرم افزاری که برای اینکار با نام Software Update تعبیه شده هیچ اشکالی ندارد. اما چند نکته می تواند به کام ما خوش نیاید:

 

  • سرعت پایین اینترنت : اگر سرعت اینترنت شما کم باشد ممکن است ترجیح دهید از کامپیوتر فایل آن را دانلود کنید
  • استفاده مجدد : داشتن فایل آپدیت برای تعمیر یا استفاده مجدد برای خود یا گوشی مشابه ممکن است به کار آید
  • تاخیر عرضه : رام هایی که برای این روش به صورت رسمی عرضه می شوند بسیار زودتر در اختیار کاربران برای دانلود قرار داده می شوند و حتی امکان این است به صورت OTA عرضه نشوند!
  • امکان انتخاب : در روش OTA خود گوشی رام جدید رام فعلی شما را دریافت می کند و امکان انتخاب بین رام های کشورها یا مناطق مختلف وجود ندارد.(که تقریبا همه فارسی را ساپورت می کنند)

پیش نیــازهاش فلش زدن

۱ اگر درایور گوشی روی کامپیوتر نصب نیست یا از ورژن Ver 1.5.51 قدیمی تر است فایل زیر را دانلود از حالت فشرده خارج و نصب کنید.
۲ نرم افزار ادین  را دانلود و از Zip خارج (Extract) و به مکانی در رایانه منتقل کنید. (نیاز به نصب ندارد). دقت کنید بهتر است برای نصب لالی پاپ ۵٫۰ از ورژن ۳٫۱۰٫۶ استفاده کنید. همینطور اگر ورژن فعلی و رامی که نصب می کنید ۴٫۴٫۴ یا قدیمی تر است از ۳٫۰۶ بهتر استفاده کنید.
۳ برای دانلود رام گوشی خود به وب سایتwww.sammobile.com/firmwares/  مراجعه کنید و رام گوشی خود را نسبت به منطقه و مدل دقیق گوشی انتخاب کنید
۴ حتما قبل از نصب رام تمام قفل های گوشی (لاک اسکرین ، اثر انگشت و …) و حساب های گوگل موجود در گوشی را حذف کنید.
اگر گوشی بالا نمیاد فلش کنید و بعدا حساب گوگل را by pass کنید ( آموزش مربوط به این بخش بعدا تکمیل خواهد شد )
خب بریم سر اصل مظلب و فلش گوشی
گوشی را به Downloading ببرید. برای این کار ابتدا گوشی را خاموش کنید. سپس کلید کاهش صدا (-Volume) + کلید Home + Power را همزمان بگیرید.
و بعد از مشاهده صفحه دانلودینگ دکه ولووم بالا را برای ادامه کار بزنید

نرم افزار Odin.exe را اجرا کنید.

کابل USB را متصل کنید و منتظر باشید خانه اول ID:COM آبی شود.

هیچ چیزی را تغییر ندهید : یعنی بخش Option گزینه Auto Reboot و F. Reset Time تیک دار و Re-Partion و سایر گزینه ها تیک نداشته باشد.

حال روی کلید AP کلیک کنید و تک فایل رام خود با پسوند tar .md5. را انتخاب کنید.(باید رام را قبلا از Zip خارج کنید) مدتی صبر کنید فایل بارگذاری شود.

حال روی دکمه START بزنید.

صبر کنید تا پردازش ۱۰۰ درصد شود. و عبارت PASS دیده شود.

بعد از اتمام Optimazing App در گوشی، دستگاه روشن خواهد شد و کابل را جدا کنید.

اکنون کار تقریبا تمام است و گوشی شما آماده استفاده با نسخه جدید می باشد

اگر مشکلی در این بخش داشتین در قسمت دیدگاه اطلاع بدین

موفق باشید